GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Krucifix 15664137
*
nr 1566 4137
Krucifix
Keramik, Fredrik Friesendahl, Signerad. Höjd: 34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 20:33:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 19:12:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredrik friesendahl keramik krucifix krusifix
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
*
Krucifix
nr 1566 4137
Krucifix
Keramik, Fredrik Friesendahl, Signerad. Höjd: 34 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 19:12:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredrik friesendahl keramik krucifix krusifix
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47 -
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59